Bilance Jizerské 50? Rekordní počet startujících, zájem „veteránů“, náročná trať, ale i pohodová atmosféra

Historicky rekordní počet běžců vyrazil letos na nejtěžší trať závodu Jizerská padesátka. Podle pořadatelů se na start dostavilo 4 800 účastníků. Padesátikilometrovou trasu si letos vybrala také stovka závodníků ve věku 70 a 80 let.

Zájem „veteránů“ nicméně vyrovnaly i stovky nových tváří, které se do bílé stopy legendárního klání vydaly poprvé. Podívejte se s námi na atmosféru letošního 52. ročníku v krátkém videu, které jsme pro vás připravili.

Nejtěžší, padesátikilometrovou trasu, letos zvolilo i sto účastníků ve věku 70 a 80 let. Nejstarším domácím závodníkem byl osmdesátiletý Jaroslav Haupt. Výrazný byl podle organizátorů zájem také o kratší tratě, na které se závodníci mohli vydat v pátek a v sobotu. Na nedělní, nejnáročnější trati, závodníky na trati provázel mokrý sníh a teploty mírně na nulou.

Vítězem  52. ročník Jizerské padesátky, závodu seriálu Ski Classics, na jehož start se dnes v Bedřichově postavilo 4800 závodníků, se stal Nor Andreas Nygaard. V ženách zvítězila loňská vítězka Vasova běhu Korsgrenová. O svém triumfu rozhodla přesně po dvou hodinách na trati, kdy se odpoutala od domácí závodnice Smutné a vyhrála v čase 2:27:22,2.

Závodu se zúčastnily i celebrity. Například známý lékař Jan Pirk, herec a architekt David Vávra nebo herec a bavič Jakub Kohák. Významně ocenily pořadatelé ale i účast amatérských běžců, kteří si vybrali letos nejtěžší trasu jako osobní výzvu. Ostatně, podívejte se, jakou měla letošní finální část víkendového klání v běžeckém lyžování atmosféru.